Chłopcy w jaskini w Tajlandii dostali maski do nurkowania. W piątek może nadejść burza

12 chłopców, którzy utknęli w jaskini w Tajlandii, zostało przeszkolonych w używaniu masek do nurkowania. Służby walczą z czasem, bo w piątek może nadejść burza.

Nastolatkowie ze swoim trenerem piłki nożnej utknęli w jaskini w Tajlandii 11 dni temu. Uratowanie ich, ze względu na wodę tam się znajdującą, jest bardzo trudne. Służby twierdzą, że najbardziej realny wariant jest taki, że chłopcy będą samodzielnie nurkować.

Tajlandia. Chłopcy uwięzieni 11 dzień w jaskini. Walka z czasem

Służby walczą z czasem, ponieważ w regionie cały czas pada deszcz, a według prognoz w piątek nadejdzie burza. Gdy stan wody jeszcze bardziej się podniesie, służby ratunkowe nie będą w stanie dotrzeć do uwięzionych chłopców, by przekazać im żywność lub leki.

Na niedawno udostępnionym przez tajską marynarkę wojenną nagraniu widzimy wizytę lekarza w jaskini.

 

Ćwiczyli korzystanie z masek do nurkowania

Służby muszą w szybkim tempie nauczyć chłopców podstaw nurkowania. Problem polega na tym, że żaden nie wie, jak pływać. Dodatkowo cały czas z jaskini wypompowywana jest woda. Wczoraj służby ratownicze przekazały chłopcom maski do nurkowania i wyjaśnili, jak z nich korzystać.

Inna opcja, którą rozważają służby, polega na wywierceniu otworu pozwalającego na wydobycie chłopców na powierzchnię. Sęk w tym, że jedną próbę wykonania takiego otworu już podjęto i zakończyła się ona niepowodzeniem.

Chłopcy z Tajlandii odnalezieni, ale jest zła wiadomość. Mogą utkwić w jaskini na długie miesiące

Więcej o: