Wybory w Meksyku. Wygrywa lewicowy kandydat Andres Manuel Lopez Obrador

Wybory w Meksyku wygrał lewicowy kandydat - wskazują wstępne oficjalne wyniki.

Zakończyły się wybory w Meksyku. Wszystko wskazuje na to, że wygrał je kandydat lewicy. Wstępne wyniki wyborów w Meksyku ogłoszono w poniedziałek rano polskiego czasu.

Meksyk. Nowy kim jest nowy prezydent?

Fan bejsbolu, lewicowy nacjonalista, przyjaciel Jeremy'ego Corbyna.- piszą o nim europejskie media. To 64-letni Andres Manuel Lopez Obrador, pseudonim Amlo, prawdopodobnie nowy prezydent Meksyku. Według exit polls zgromadził 49 proc. głosów, według ogłoszonych później wstępnych wyników: ponad 50 proc. Amlo jest przywódcą Partii Odrodzenia Narodowego. 

Przeciwnicy Andresa Manuela Lopeza Obradora już uznali swą porażkę w wyborach w Meksyku. Gratulacje politykowi złożył już nawet prezydent Donald Trump.

Andres Manuel Lopez Obrador - obietnice

Andres Manuel Lopez Obrador w swoim programie miał m.in. walkę z korupcją. Mafią nazywał elity, które jego zdaniem trzymają władzę w kraju. Chce obniżyć pensje urzędnikom na najwyższych stanowiskach i podnieść płacę tym, którzy są wynagradzani najgorzej. Obiecał też sprzedać flotę prezydenckich samolotów, a w okolicy pałacu prezydenckiego zrobić publiczny park.

Krwawa kampania w Meksyku. Przed wyborami zginęło już 132 polityków. Wyborcy chcą zmian

Więcej o: