Pogoda na mecz Polska - Japonia. Żar ma się lać z nieba. W Wołgogradzie nawet 40 st. C

Mecz Polska - Japonia już jutro. Będzie to ostatnie spotkanie naszej reprezentacji na mundialu 2018. Atmosfera na stadionie będzie gorąca i to dosłownie. Władze Wołgogradu wydały ostrzeżenie przed ogromnym upałem. W Polsce ciepło, ale nie aż tak.

Mecz Polska - Japonia to ostatnie spotkanie "orłów Nawałki" na mundialu w Rosji. Nasza drużyna już odpadła z mistrzostw świata; wynik spotkania Polska - Japonia nie będzie miał znaczenia. 

W zupełnie innej sytuacji są Japończycy – ci mogą przejść dalej, nawet jeśli na meczu z Polską powinie im się noga. Wszystko zależy bowiem od wyniku spotkania Senegal - Kolumbia. Jednak jeśli Japończycy chcą się upewnić co do swoich szans na wyjście z grupy, to wystarczy im remis z Polską. Przypominamy, że drużyna z Kraju Kwitnącej Wiśni najpierw pokonała Kolumbię (2:1), a potem zremisowała z Senegalem (2:2).

Polska - Japonia. Kiedy mecz?

Mecz Polska - Japonia w upale

Walka Polaków o honor będzie jednak trudna. Przynajmniej tak wynika z prognoz pogody.

Pogoda podczas meczu Polska - Japonia ma sprawić niemiłą niespodziankę nie tylko kibicom, lecz także piłkarzom. Temperatura w Wołgogradzie ma oscylować w granicach 40 st. C.

Najwyższa zanotowana dotąd temperatura w Wołgogradzie wynosiła 41,1 st. C. Lekarze z miejscowego szpitala zalecają ostrożność, szczególnie przyjezdnym, którzy mogą być niedostosowani do takich temperatur

 

Polska - Japonia. Co zabrać ze sobą?

Jakie są zalecenia dla kibiców polskiej reprezentacji przebywających w Rosji. Czapka na głowie, do tego lekkie, przepuszczające powietrze ubranie, duża ilość płynów (byle nie alkoholu!) i kibicowanie w upale nie powinno przysporzyć nam problemu. Chyba że mamy problemy zdrowotne, wtedy lepiej spędzić ten dzień w klimatyzowanym pomieszczeniu. 

Rosyjskie władze mają zamiar rozdawać kibicom wodę i papierowe nakrycia głowy. Te ostatnie pozwolą kibicom zabezpieczyć się również przed komarami, które o tej porze są w Wołgogradzie prawdziwym utrapieniem. O kłopotach, jakie sprawiały piłkarzom pisaliśmy już na Gazeta.pl: Mecz Anglia - Tunezja. Plaga komarów w Wołgogradzie

Pogoda w Polsce

Tym, którzy mecz Polska - Japonia chcą oglądać w polskich strefach kibica aż taki upadł nie grozi. U nas temperatura nie przekroczy 27-28 st. C. Najcieplej ma być na zachodzie kraju. Na wchodzie - burze i około 23 st. C.

Mecz Polska - Japonia, zwany też meczem o honor, w czwartek 28 czerwca. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.

Mała Szelma typowała wszystkie mecze Polaków. Jaki wynik obstawia z Japonią?

Więcej o: