Mundial czyni cuda. Kibice w prosty sposób "naprawili" drogę, z którą wcześniej nie dało się nic zrobić

Mundial 2018 ma pozytywne skutki dla rosyjskiej infrastruktury drogowej. Dzięki kibicom udało się naprawić drogę w Niżnim Nowgorodzie, która wcześniej nie mogła doczekać się interwencji drogowców.

To miał być żart kibiców, którzy przyjechali do Rosji na Mundial 2018. Mieszkańcy jednak już im dziękują, a sprawę szeroko opisują rosyjskie media.

Mundial 2018. Kibice pomogli mieszkańcom

Kiedy w Niżnim Nowgorodzie kibice Argentyny i Chorwacji natknęli się na dziurę w drodze, postanowili zrobić sobie w niej zdjęcia. Fotografie umieszczone na portalu społecznościowym szybko obiegły internet. Jak podaje telewizja Biełsat, to spowodowało reakcję lokalnych władz. Godną pochwały reakcję: wielka dziura, która dawała się we znaki kierowcom, a dla mieszkańców stała się już punktem orientacyjnym, została zdumiewająco szybko załatana.

Rosyjska agencja informacyjna TASS podała, że służby już badają, czemu się tam w ogóle pojawiła (w tym miejscu nie było ponoć żadnej awarii).

W Rosji zdjęcia wesołych kibiców krążą teraz jako przeróbki. Ludzie "doklejają" roześmianych Chorwatów na zdjęcia dziur w drogach, wskazując w ten sposób, które wymagają pilnej naprawy.

Więcej o: