Są filmy z bijatyki kibiców Polski i Senegalu, w ruch poszły krzesła i ławki. Sprzeczne wersje z zajścia

Pojawiło się nagranie z bijatyki, jaka miała miejsce podczas meczu Polska-Senegal. Kibice drużyn starli się w Antwerpii, a w ruch poszły nawet ławki i krzesła.

Przegrany 1:2 mecz Polska-Senegal mógł wywoływać rozgoryczenie. Fatalny początek mundialu dla Polaków, a świetny dla Senegalu, doprowadził do bijatyki w strefie kibica w Antwerpii w Belgii. Choć w sieci pojawiają się nagrania z tego zdarzenia, wciąż nie wiadomo, kto zaczął bójkę, podczas której sięgnięto po argumenty siły, a nawet ławki.

Materiały wideo pokazują momenty, w których jednej i drugiej stronie puściły nerwy, widać ogromne zamieszanie i skupiających się w jednym miejscu mężczyzn. Oprócz tego widać, jak polski kibic sięga po wspomnianą ławkę i próbuje z nią ruszyć w stronę fanów Senegalu, by po chwili ją odstawić.

 

Bójka kibiców Senegalu i Polski w Antwerpii

Belgijski portal nieuwslbad.de zaraz po zajściu w Antwerpii opisywał, że bójkę zapoczątkowali kibice z Polski, którzy mieli nie wytrzymać po drugiej bramce dla Senegalu. Natomiast Senegalczyk, którzy oglądał mecz Polska-Senegal w Antwerpii relacjonował, że kibice z Polski mieli wykrzykiwać w ich stronę rasistowskie wyzwiska.

Natomiast na stronach środowisk kibicowskich, które zamieszczały film w sieci, sprawa jest przedstawiana inaczej: to Senegalczycy mieli prowokować kibiców z Polski, nie patrząc na to, że ci przyszli do strefy kibica z rodzinami. Po bramce Grzegorza Krychowiaka dla Polski mieli zacząć rzucać napojami i innymi przedmiotami w stronę Polaków.

Policja w Belgii ustala przebieg bijatyki w strefie kibica

Ostatecznie w bójce wzięło udział około 40 osób.

 

Jak na razie belgijska policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie, trwa analiza relacji świadków i monitoringu - wciąż ustalana jest oficjalna wersja bójki w Antwerpii.

STUDIO MUNDIAL SPORT.PL. Polska - Senegal 1:2. Piłkarze wygwizdani przez kibiców. Kuriozalne gole, koszmarne błędy, a teraz walka o wszystko

Więcej o: