Mundial 2018. W Antwerpii Polacy pobili się z Senegalczykami. W ruch poszły ławki

W strefie kibica w Antwerpii podczas Mundialu 2018 doszło do dużej bijatyki. Polscy kibice nie utrzymali nerwów na wodzy podczas meczu Polska-Senegal. W ruch poszły ławki.

Mundial 2018, pierwszy mecz Polaków i przykry incydent w strefie kibica w Antwerpii. Jak podaje belgijski portal nieuwsblad.be podczas meczu grupa Polaków nie wytrzymała napięcia. Gdy Senegalczycy wbili nam drugą bramkę zaczęło się robić niespokojnie.

Mundial 2018. Awantura z polskimi kibicami w Antwerpii

Polacy mieli wykrzykiwać rasistowskie hasła. Jak relacjonował w w belgijskich mediach wydarzenie jeden z Senegalczyków, na początku kibice ignorowali agresywne zaczepki, jednak gdy w Polska strzeliła bramkę, jeden z polskich kibiców podszedł do Senegalczyka z flagą i go uderzył, konflikt narastał, kibicie zaczęli obrzucać się kubkami z piwem.

Pojawiają się jednak głosy, że to Senegalczycy prowokowali. Jak informuje policja w Antwerpii w bójce wzięło ok. 40 osób. Kibicie rzucali w siebie krzesłami i ławkami. Dotychczas nikogo nie aresztowano. Policja bada analizuje relacje świadków i nagrania z monitoringu.

Więcej o: