17-letni turysta urwał fragment muru Koloseum. Nie zauważył, że obok stoją Carabinieri

17-letni Austriak próbował urwał i chciał zabrać na pamiątkę fragment cegły z zewnętrznej ściany Koloseum. Młody turysta zapłaci teraz wysoką karę.

17-latek nie zauważył obecności Carabinieri i po urwaniu kawałka muru, chciał schować cegłę w plecaku. Młody turysta był zaskoczony, gdy funkcjonariusze podeszli do niego w celu przeprowadzenia rewizji - podaje "Corriere Della Sera".

Nastolatek został natychmiast zatrzymany i odpowie za przywłaszczenie dobra kultury, należącego do państwa. Wybudowany w I wieku n.e. Amfiteatr Flawiuszów jest jednym z siedmiu nowych cudów świata i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Koloseum nie po raz pierwszy pada ofiarą wandali. W ubiegłym roku jednym z nich był 30-letni Polak, który sforsował trzymetrowe ogrodzenie. Miesiąc wcześniej 43-letni Niemiec został złapany, gdy wydrapywał swoje imię na kolumnie. Swoje inicjały wydłubał w posadzce też były reprezentant Bułgarii w piłce nożnej Błagoj Georgiew.

Kary za niszczenie bezcennego zabytku mogą być naprawdę dotkliwe. W 2014 roku rosyjski turysta za wyskrobanie litery "K" musiał zapłacić 20 tysięcy euro.

Więcej o: