Władze Majorki ostrzegają turystów. W popularnym kurorcie grasuje gang nastoletnich złodziei

W Magaluf, popularnym kurorcie na Majorce, grasuje 20-osobowy gang nastolatków, który okrada pijanych turystów i atakuje tych, którzy próbują stawiać opór.

Hiszpańska policja podała, że złodzieje dzielą się na kilkuosobowe grupy i przemierzają ulice Magaluf w weekendowe wieczory. Najczęściej grasują na popularnym bulwarze Punta Ballena. Mężczyźni wpychają się w grupy turystów i kradną ich torby, biżuterię i portfele. Tych, którzy nie chcą oddać kosztowności - brutalnie biją. Lokalne władze ostrzegają turystów i proszę o zachowanie czujności.

Władze gminy i policja starają się zmienić wizerunek miasta. Co roku do Magaluf przybywają tysiące turystów, głównie Brytyjczyków, dla których kurort stał się imprezownią. W tym celu zwiększono liczbę patroli policyjnych na ulicach, a niegrzecznym turystom częściej wlepiane są mandaty. Jakiś czas temu wprowadzono też częściową prohibicję - w nocy obowiązuje zakaz picia alkoholu na ulicach.

Jak podają brytyjskie media, w zeszłym miesiącu osiem osób zostało ukaranych za seks, a 31 za picie w miejscach publicznych. Ale dzikie imprezy kończą się nie tylko na mandatach. Co najmniej kilka osób rocznie ginie w wyniku skoków między balkonami hotelowymi lub skoków z balkonu do basenu.

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?