Światowe media rozpisują się o "niezniszczalnej" tęczy na placu Zbawiciela. I o homofobii

Tęcza, która w piątek wieczorem rozbłysła w formie hologramu na stołecznym placu Zbawiciela, nie umknęła uwadze zagranicznych mediów. Niektóre zwracają przy tym uwagę, że Polska należy do jednego z najbardziej homofobicznych krajów w Europie.

Tęcza została wyświetlona na placu Zbawiciela na wodnej kurtynie w piątek wieczorem, jako zapowiedź sobotniej Parady Równości. Inicjatorami akcji były organizacje LGBT+ Stowarzyszenie Parada Równości i Miłość nie Wyklucza oraz amerykańska marka lodów Ben & Jerry's.

W 2015 r. podobna tęcza, lecz wykonana z kwiatów w formie instalacji, została rozebrana.

Hologram tęczy wzbudził zainteresowanie mediów na całym świecie. Brytyjski dziennik "The Telegraph" napisał o "niezniszczalnej" tęczowej instalacji. W tekście o tęczy stwierdzono jednak również, że mimo przychylniejszego stosunku Polaków do homoseksualizmu w ostatnich latach, "Polska jest drugim w Europie krajem pod względem homofobii".

Z kolei na Fox News czytamy: "aktywiści LGBT mówią, że konserwatywny zwrot w Polsce tylko motywuje ich do cięższej walki o ich prawa, mimo że marzenia dotyczące legalizacji małżeństw tej samej płci nie mają obecnie szans na spełnienie w tym kraju".

O hologramowej tęczy informował również m.in. "The Washington Post" i ABC News.

Tęcza znika z pl. Zbawiciela. Rozpoczęła się rozbiórka

Więcej o: