Królowa Elżbieta II przeszła operację, ale spotkań nie odwołała. Zagadka okularów rozwiązana

Królowa Elżbieta II przeszła operację usunięcia zaćmy, jednak nie odwołała żadnego ze swoich spotkań - ujawniają brytyjskie media. To dlatego królowa w ostatnim czasie nosiła okulary przeciwsłoneczne na różnych uroczystościach.

92-letnia królowa Elżbieta II przeszła chirurgiczny zabieg usunięcia zaćmy w maju tego roku, co potwierdziły służby prasowe Pałacu Buckingham. Operacja została przeprowadzona w szpitalu Króla Edwarda w Londynie.

"The Telegraph" wskazuje, że to rozwiązanie małej zagadki, nad którą głowiono się na Wyspach. Właśnie w maju, a także na początku czerwca, królowa była widywana na uroczystościach w okularach przeciwsłonecznych.

Jak się okazuje, Elżbieta II po zabiegu wolała nosić okulary, aniżeli nie wypełniać swoich obowiązków i na przykład odwołać swoją obecność na takich imprezach jak Royal Windsor Horse Show, czyli dorocznych zawodach konnych.

Królowa okulary nosiła co najmniej do 2 czerwca, ale sześć dni później pojawiła się publicznie już bez nich.

Czym jest zaćma?

Zaćma (katarakta) to choroba oczu, prowadzi do zmętnienia soczewki i pogorszenia wzroku. Często występuje u osób starszych. Leczy się ją za pomocą rutynowej operacji. 

Po takiej operacji pacjentom zaleca się noszenie przyciemnianych okularów, by ochronić oczy.

Takiego mostu nie ma w żadnym innym miejscu na świecie. Uroczyście otworzyła go królowa

Więcej o: