100-letnia Polka brutalnie zaatakowana w Wielkiej Brytanii. Zmarła w szpitalu

W środę zmarła 100-letnia Zofia Kaczan. Pod koniec maja kobieta została brutalnie zaatakowana przez złodzieja, który popchnął ją na chodnik i wyrwał torebkę.

Do brutalnej napaści na 100-letnią Zofię Kaczan doszło 28 maja w Normanton, w brytyjskim hrabstwie Derbyshire. Jak informuje miejscowa policja kobieta została brutalnie zaatakowana nieopodal kościoła. Napastnik pchnął 100-latkę na chodnik, a następnie wyrwał jej torebkę. Z powodu upadku kobieta złamała kark, trafiła do szpitala. W środę policja poinformowała, że kobieta zmarła. W maju kobieta świętowała swoje setne urodziny.

Zofia Kaczan była "uwielbianym członkiem" społeczności

- Pani Kaczan była uwielbianym członkiem lokalnej społeczności. Atak na nią jest czymś obrzydliwym - powiedział Darren De'ath, policjant prowadzący śledztwo.

Jak informuje ITV News policja w Derbyshire zatrzymała 39-latka podejrzanego o atak na Zofię Kaczan. Najpierw stawiano mu zarzut rabunku, teraz mężczyzna odpowie za zabójstwo. Policja nadal prosi o kontakt wszystkich, którzy byli świadkami napaści na 100-letnią Polkę.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: