Ukradł opancerzony transporter Gwardii Narodowej. Szalony pościg na ulicach Richmond

Takiego widoku mieszkańcy Richmond się nie spodziewali. Ulicami miasta jechał opancerzony transporter, a za nim sznur radiowozów na sygnale. Pojazd został skradziony Gwardii Narodowej.

Pojazd wojskowy został skradziony z Fort Pickett, bazy Gwardii Narodowej w Blackstone w stanie Wirginia we wtorek tuż przed godziną 20.00. Jak podaje CNN opancerzony transporter nie był wyposażony w żadną broń. Mężczyźnie, który wykradł pojazd udało się dojechać do miasta Richmond. Tam kierowcy ze zdumieniem oglądali pościg za opancerzonym wehikułem Gwardii Narodowej.

Pościg za transporterem trwał dwie godziny

 

Mimo że transporter może jechać najwyżej ok. 65 km/h, policja stanowa przez dwie godziny nie była w stanie przechwycić pojazdu. W tym celu zaangażowano znaczne siły, poza radiowozami, za transporterem cały czas leciał policyjny helikopter.

 

- Policja stanowa stanu Virginia rozpoczęła pościg za pojazdem od momentu otrzymania wstępnego raportu i podróżowała wraz z nim od hrabstwa Nottoway do miasta Richmond - powiedział cytowany przez CNN Corrine Geller, rzecznik prasowy policji w Wirginii 

W końcu mężczyzna zatrzymał się w Richmond i porzucił pojazd. Wtedy został aresztowany. Podczas pościgu nikt nie ucierpiał.