Arkadij Babczenko, znany rosyjski dziennikarz zamordowany w Kijowie. Pisał o wojnie w Czeczenii

W Kijowie zamordowano Arkadija Babczenkę - rosyjskiego dziennikarza, opozycyjnego wobec Kremla. Zastrzelono go w jego własnym mieszkaniu. Śmierć dziennikarza potwierdziła policja.

Jak poinformowała kijowska policja, zakrwawionego Arkadija Babczenkę odnalazła w mieszkaniu jego żona. W momencie zabójstwa była ona w łazience mieszkania, usłyszała strzały i gdy wybiegła, zobaczyła rannego męża. Arkadij Babczenko zmarł w karetce pogotowia w drodze do szpitala. Ukraińskie media informują, że dziennikarza śmiertelnie raniono strzałami w plecy.

Arkadij Babczenko był rosyjskim dziennikarzem i korespondentem wojennym. Był też znany ze swoich poglądów krytycznych wobec rosyjskich władz. Rok temu zamieszkał w Kijowie z powodu gróźb, które otrzymywał w Rosji. W ostatnim okresie prowadził swój program w nadawanej ze stolicy Ukrainy krymskotatarskiej telewizji ATR.

Babczenko znany był w Polsce za sprawą wydanej kilka lat temu książce "Dziesięć kawałków o wojnie. Rosjanin w Czeczenii", w której opisał los żołnierzy. Sam służył podczas pierwszej i drugiej wojny czeczeńskiej jako żołnierz.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Arkadij Babczenko, znany rosyjski dziennikarz zamordowany w Kijowie. Pisał o wojnie w Czeczenii
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl