Stacja kosmiczna na tle Księżyca. Fotograf NASA miał szczęście i wykazał się dużym refleksem

NASA udało się uchwycić bardzo malownicze i szczegółowe zdjęcie statku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na tle Księżyca w pełni. Jak doszło do zrobienia tego wyjątkowego zdjęcia?

Zdjęcie wykonał Bill Ingalls, starszy fotograf NASA. 31 stycznia tego roku wszyscy zachwycali się rzadkim zaćmieniem Księżyca o nazwie Super Blue Blood Moon, które wystąpiło po raz ostatnio 150 lat wcześniej. Zjawisku zrobiło zdjęcia mnóstwo ludzi, jednak tylko fotografowi NASA udało się tak precyzyjnie uchwycić statek Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na tle Srebrnego Globu.

Jak powstało zdjęcie?

Fotograf NASA skorzystał z punktu widokowego znajdującego się w Alexandrii w stanie Wirginia. Zrobienie takiego zdjęcia wymaga nie lada talentu, a także odrobiny szczęścia. Statek kosmiczny porusza się z prędkością 8 km na sekundę. Czas na zrobienie zdjęcia jest więc bardzo krótki. Fotograf zadbał o to, by ustawić odpowiednią ostrość, dzięki której podkreślił kratery oraz kontur ciemnego statku na tle srebrzystego Księżyca.

NASA. Elon Musk chce dokonać tego samego >>>

Szczególne zdjęcie NASA

NASA regularnie publikuje wiele zachwycających zdjęć z kosmosu, jednak to jest wyjątkowe ze względu na swoją szczegółowość. Możemy wyróżnić na nim poszczególne części, z jakich składa się statek kosmiczny, na przykład ogromne panele słoneczne. Na kolejnym zdjęciu, przedstawiającym Księżyc w pełnej krasie, statek wygląda już jak maleńka kropka. Z jego pokładu na przestrzeń kosmiczną spogląda sześcioosobowa załoga.

Wyjątkowe zdjęcie NASAWyjątkowe zdjęcie NASA NASA

Więcej o: