Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle. Harry i Meghan powiedzieli sobie "tak"

Książę Harry i Meghan Markle wzięli ślub w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle odbył się w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. 

Książę Harry i Meghan Markle powiedzieli sobie "tak" w świetle kamer:

Później narzeczeni wysłuchali płomiennego kazania biskupa Michaela Curry'ego z Chicago i złożyli przysięgę małżeńską przed Justinem Welby'm, arcybiskupem Cantenbury. Następnie wymienili się obrączkami. 

Na koniec wierni otrzymali błogosławieństwo. Teraz książę Harry i Meghan Markle będą mogli używać tytułów "książę Sussex" i "księżna Sussex".

Książę Harry i Meghan Markle nie mogli ukryć szczęścia - ślub na żywo >>>

Suknia Meghan Markle

Zainteresowanie wzbudziła suknia Meghan Markle. To dzieło Clare Waight Keller, brytyjskiej projektantki, dyrektor artystycznej w Givenchy.

Książę Harry z Walii jest synem księcia Karola i Diany Spencer, wnukiem królowej Elżbiety II. Jest szósty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, po ojcu Karolu, starszym bracie Williamie, księciu Cambridge, oraz jego dzieciach: George’u, Charlotte i Louisie.

Meghan Markle dotąd była aktorką, występowała w filmach i serialach, a także angażowała się w kampanie społeczne. Urodziła się i wychowywała w Los Angeles. Jej rodzicami są Doria Loyce Ragland - terapeutka i Thomas Wayne Markle - operator filmowy. Matka jest Afroamerykanką, ojciec ma pochodzenie holendersko-irlandzkie. Jego rodzina wywodzi się od króla Anglii Edwarda III Plantageneta.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle - rekordowe koszty

Zaręczyny Harry'ego i Meghan Markle ogłoszono w listopadzie 2017 roku. Później narzeczona księcia została ochrzczona w kościele anglikańskim i przyjęła brytyjskie obywatelstwo.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle będzie jednym z najdroższych w historii, między innymi ze względu na wysokie koszty zapewnienia bezpieczeństwa. Według szacunków, wydatki mogą sięgnąć 43 milionów dolarów. Dla porównania - ślub księcia Williama i Kate Middleton w 2011 roku kosztował około 34 miliony dolarów.

Goście Meghan i księcia Harry'ego mieli wytyczne, co do stroju. Beckhamowie wpasowali się idealnie! A jak poradzili sobie inni?

Wpadki na królewskich ślubach Windsorów

Więcej o: