Ława przysięgłych jednogłośna w sprawie Cosby'ego. 80-letni komik winny napaści seksualnej

Bill Cosby jest winny trzech przypadków napaści seksualnej - orzekła ława przysięgłych. Za każde z przestępstw 80-latkowi grozi po 10 lat więzienia. Na razie nie sąd nie orzekł o karze dla byłego komika.

Bill Cosby jest winny odurzenia i napaści seksualnych na Andreę Constand w 2004 roku - uznał amerykański sąd. Ława przysięgłych wydała jednogłośny werdykt w sprawie - podaje amerykańska stacja CNN. Za każdy z trzech przypadków grozi mu nawet 10 lat więzienia. Możliwe jednak, że sąd postanowi o jednoczesnym odbyciu wyroków. Na razie nie wyznaczono terminu, w którym sąd orzeknie o karze. 

CZYTAJ TEŻ: ROMAN POLAŃSKI I BILL COSBY WYKLUCZENI Z AKADEMII OSCAROWEJ >>>

- Jesteśmy bardzo rozczarowani tym werdyktem. Nie sądzimy, aby pan Cosby był winny czegokolwiek. Walka nie jest skończona - powiedział po rozprawie prawnik Cosby'ego. - Czy jest pan gotowy iść do więzienia!? - krzyczeli za 80-latkiem dziennikarze. Ten nie odpowiedział i w milczeniu wsiadł do samochodu.  

Bill Cosby musi chodzić z GPS

Po wydaniu werdyktu prokuratura poprosiła sąd o anulowanie kaucji dla byłego komika, ponieważ zdaniem śledczych istnieje zagrożenie, że spróbuje on uciec z kraju. Sąd zarządził, że Cosby nie może opuszczać swojego domu w Pensylwanii i musi nosić opaskę z nadajnikiem GPS. 

CNN opisuje, że Constand, która była na sali sądowej, wyszła z niej z uśmiechem, obejmując dwie inne kobiety.

Sprawa opierała się na zeznaniach Constand, która opisywała, jak została odurzona i wykorzystana przez Cosby'ego. Jego obrońcy utrzymywali, że doszło do stosunku za obopólna zgodą. 

Bill Cosby został oskarżony o wykorzystanie seksualne przez  dziesiątki innych kobiet. Jedna z wcześniejszych spraw zakończyła się bez werdyktu, gdyż ława przysięgłych nie mogła osiągnąć jednomyślności. 

Skandal seksualny w Hollywood. Molestowanie i gwałty w świecie show-biznesu. Kto został oskarżony, a kto padł ofiarą? [PODSUMOWANIE]

Więcej o: