Liderka konserwatystów wraz z partnerką ogłasza radosną nowinę. "Będzie nas czwórka"

Ruth Davidson, liderka Szkockiej Partii Konserwatywnej, jest w 13. tygodniu ciąży. Ogłosiła to publicznie wraz ze swoją partnerką. Zapowiada, że nie zmienia politycznych planów. "Robię to, co tysiące pracujących kobiet każdego roku" - napisała.

"Ja i Jen jesteśmy uradowane, że możemy ogłosić, iż spodziewam się urodzić nasze pierwsze dziecko późną jesienią" - napisała na Twitterze Ruth Davidson. Szefowa szkockich konserwatystów jest w 13. tygodniu ciąży. Davidson w marcu skorzystała z procedury in vitro - podaje BBC

Polityk opisywała, że próby zajścia w ciążę trwały od pewnego czasu, a teraz - gdy wreszcie się udało - to "ogromnie cieszy się perspektywą założenia rodziny." 

W oświadczeniu podkreśla, że nie przerywa kariery politycznej i zamierza szefować partii w kampanii wyborczej w 2021 roku.

Zapewniam moich wyborców, że nie zmieniły się moje polityczne plany. (...) Robię po prostu co, co tysiące innych pracujących matek - urodzę dziecko, jakiś czas spędzę na urlopie i wkrótce wrócę do pracy

- napisała. Davidson dodała, że na razie pozostaje w pracy i spodziewa się bardzo aktywnych miesięcy. 

Polityk dziękowała rodzinie i przyjaciołom za wsparcie. "Zawsze marzyłyśmy o założeniu rodziny jesteśmy bardzo szczęśliwe, mogąc ogłosić tę radosną nowinę" - napisała. Davidson podkreślała, że kobiety są w stanie połączyć pracę z urodzeniem i wychowaniem dziecka. Wyrażała nadzieję, że jej przykład pokaże, iż posiadanie dzieci przez pary jednopłciowe jest czymś normalnym. 

Davidson jest w związku z Jen Wilson. Kobiety zaręczyły się w 2016 roku, jednak - opisuje BBC - przełożyły swój ślub ze względu na wypadek psa i duże koszty leczenia weterynaryjnego. Davidson zapewnia, że wciąż myślą o małżeństwie, ale chcą poczekać do momentu urodzenia dziecka.

Polityk zamieściła dziś zdjęcie z Wilson oraz ich psem i napisała, że "nasza mała rodzina zwiększy się do czworga".

Polska nadal bez równości małżeńskiej

W Polsce do Sejmu trafił niedawno ważny projekt - ustawa o związkach partnerskich. Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz skomentowała go w chamski sposób.

Jarosław Kaczyński deklarował z kolei niedawno: - Zapewniam państwa, że póki my żyjemy, żadnych małżeństw homoseksualnych nie będzie.

Na przekór przeciwnościom o równość małżeńską dla par jednopłciowych w Polsce walczy stowarzyszenie Miłość na wyklucza. 

Polecamy też:

Więcej o: