Nagi napastnik wbiegł do restauracji, zastrzelił cztery osoby i uciekł. Trwa policyjna obława

Strzelanina w amerykańskim mieście Nashville. Zginęły cztery osoby, a kilka zostało rannych. Według miejscowej policji, sprawca wtargnął do restauracji około 3:00 nad ranem czasu miejscowego.

Zamachowiec był wyposażony w karabin samopowtarzalny. Zastrzelił cztery osoby, po czym, po szarpaninie zbiegł z miejsca zdarzenia. Trwa obława na napastnika. Miejscową policję wspomagają jednostki z Atlanty.

Tragedia miała miejsce w otwartej 24 godziny na dobę przydrożnej restauracji Waffle House. O 3:30 nad ranem czasu lokalnego wszedł do niej uzbrojony mężczyzna w płaszczu i otworzył ogień. Jeden ze znajdujących się w środku mężczyzn wyrwał napastnikowi strzelbę i wrzucił ją za kontuar. Wtedy wybiegł on na zewnątrz, wsiadł do samochodu i odjechał.

Policja z Nashville informowała na Twitterze, że wybiegając z restauracji sprawca zrzucił płaszcz i był nagi. Świadkowie, którzy zauważyli go później w pobliskim lesie, twierdzą jednak, że miał na sobie czarne spodnie. Policja zidentyfikowała napastnika jako 29-letniego Traivisa Reinkinga. Motywy jego działania nie są znane. Akcja poszukiwania sprawcy trwa.

- To tragiczny dzień dla naszego miasta (...). Myślami jestem z rodzinami zabitych i rannych w tej strzelaninie - oświadczył burmistrz Nashville David Briley.

Więcej o: