W Wielkanoc w Pjongjangu odbyło się tajne spotkanie. Kim Dzong Un przyjął szefa CIA

Dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej Mike Pompeo spotkał się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. Jak informują amerykańskie media do tajnego spotkania doszło w Wielkanoc w Pjongjangu. Rozmowa dotyczyła planowanego spotkania przywódców USA i Korei Północnej.

O rozmowach na wysokim szczeblu pomiędzy Waszyngtonem a Pjongjangiem poinformował prezydent Donald Trump przy okazji spotkania z premierem Japonii Szinzo Abe.- Zaczęliśmy rozmawiać z Koreą Północną bezpośrednio. To są rozmowy na bardzo wysokim szczeblu - mówił Donald Trump.

Biały Dom ujawnił później, że prezydent Trump wysłał do Pjongjangu Mike’a Pompeo, który odchodzi ze stanowiska dyrektora CIA, by objąć fotel sekretarza stanu. Tematem rozmowy z Kim Dzong Unem były warunki planowanego spotkania przywódców obu krajów.

Trump, który w ubiegłym roku groził Korei Północnej "ogniem i furią", mówił o władzach w Pjongjangu w zupełnie innym tonie. - Naprawdę wierzę, że jest dużo dobrej woli. Dużo dobrego może się wydarzyć. Zobaczymy - dodał prezydent USA informując, że jego spotkanie z Kim Dzong Unem planowane jest na początek czerwca.

Donald Trump wyraził też poparcie dla toczących się negocjacji pomiędzy Koreą Północną, a Południową na temat zakończenia konfliktu na Półwyspie Koreańskim.

D. Trump: Putin obiecał światu, że zlikwiduje syryjską broń chemiczną. Nie dotrzymał obietnicy

Więcej o: