Pękła szyba, pasażerkę "częściowo wyssało na zewnątrz" Tragiczny finał lotu do Dallas

Tragiczny lot z Nowego Jorku do Dallas. Część silnika rozbiła okno, przez które wciągnięta została jedna z pasażerek. Samolot musiał lądować awaryjnie. Amerykańskie służby informują o jednej ofierze śmiertelnej .

Do tragicznego zdarzenia doszło podczas wtorkowego lotu samolotu linii Southwest Airlines z Nowego Jorku do Dallas. W pewnym momencie doszło do eksplozji silnika, którego odłamek rozbił szybę samolotu.

Jak opisuje CNN, rozszczelnienie spowodowało "wyssanie" jednej z pasażerek na zewnątrz.

W ostatniej chwili złapali ją inni pasażerowie. Według relacji Marty Martineza, który znajdował się na pokładzie statku kobieta była ranna, a mężczyźni, którzy próbowali ją utrzymać mieli całe ręce we krwi. - Czuliśmy podmuch powietrza z zewnątrz, a później także dym wlatujący przez okno. W tym samym czasie inni pasażerowie próbowali pomóc kobiecie, która krwawiła po eksplozji okna - opisywał.

Martinez przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że był przekonany, że nie przeżyje. Tak samo jak jego kolega, który próbował napisać ostatnią wiadomość do swojej żony. Samolotem podróżowało 144 pasażerów i 5 członków załogi. Pilotom udało się awaryjnie wylądować w Filadelfii. Jak podają media w wyniku awarii silnika i zbitej szyby zginęła jedna osoba. Amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu potwierdza te doniesienia informują jednocześnie, że tożsamość ofiary nie jest znana. Ponadto siedem osób zostało rannych.

Martinez relacjonował na swoim Facebooku na żywo to, co działo się na pokładzie przez wylądowaniem. "Dzieje się coś złego z naszym samolotem. Prawdopodobnie spadamy!" - napisał.

Federalna Administracja Lotnictwa potwierdziła uszkodzenie silnika oraz kadłuba samolotu i okna. Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu wyjaśnia obecnie wszelkie szczegóły zajścia. 

Tymczasem jak poinformował jeden z użytkowników Twittera, to nie pierwszy raz, kiedy samolot tych linii miał taki problem. Na nagraniu opublikowanym w portalu społecznościowym widzimy ogień buchający z silnika samolotu.

"Płonący silnik w Southwest Arilines to najwyraźniej nic nowego. To zostało nagrane miesiąc temu" - napisał.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: