Hiszpanie odkryli to, co my wiemy od dawna. "Polacy znaleźli sobie złe miejsce do życia"

Hiszpański dziennik "Publico" pokazał mapę krajów, które w przeszłości najechały na Polskę. Jest na niej 13 państw. Dziennikarze stwierdzili, że Polacy znaleźli sobie złe miejsce do życia.

Na mapie opublikowanej przez "Publico" czarnym kolorem zaznaczono współczesną Polskę. Czerwonym kolorem oznaczono państwa, które w przeszłości najechały kraj nad Wisłą.

"Publico": Polacy znaleźli sobie smutne miejsce do życia

Na mapie zaznaczono 13 krajów. Są to: Niemcy, Rosja, Francja, Austria, Szwecja, Litwa, Węgry, Słowacja, Czechy, Ukraina, Mołdawia, Włochy i Turcja.

Artykuł, zamieszczony w dziale komentarzy, zatytułowano: "Mapa krajów, które chociaż raz najechały Polskę". Na wstępnie zacytowano Woody’ego Allena, który kiedyś stwierdził: „za każdym razem, kiedy słucham Wagnera, mam ochotę zaatakować Polskę".  Materiał opisuje trudne geopolityczne położenie Polski, która żyje między mocarstwami.

Kraje, które (jeszcze) nie zaatakowały Polski, zaznaczyliśmy na szaro

- napisali dziennikarze „Publico”. Zaznaczyli, że wśród państw, które nigdy nie najechały Polski jest Wielka Brytania. Dodali też, że „Synowie Wielkiej Brytanii w przeszłości najechali 90 proc. spośród wszystkich państw świata”.

Hiszpański dziennik napisał, że mapa bazuje na opublikowanej w 2017 roku internetowej publikacji „Brilliant Maps”. Dziennikarze zaznaczyli, że informacja, iż Włochy najechały Polskę nie jest precyzyjna, gdyż na tereny nieistniejącego jeszcze państwa polskiego najechała armia Imperium Rzymskiego.

Więcej o: