Horror w japońskim domu. Ponad 20 lat więził syna w drewnianej skrzyni

Mężczyzna z Japonii stwierdził, że jego syn jest chory psychicznie. Dlatego przez 20 lat trzymał go zamkniętego w drewnianej skrzyni. 73-letni Japończyk trafił w ręce policji.

O sprawie poinformowała japońska agencja prasowa Kyodo News.

73-letni Yohsitan Yamasaki mieszkający w mieście Sanda w prefekturze Hyogo przez 20 lat trzymał syna w drewnianej skrzyni stojącej w przybudówce domu. Wypuszczał go tylko raz dziennie - by go nakarmić i umyć.

Japończyk przez 20 lat więził syna w skrzyni

Zdaniem Yamasakiego, jego 42-letni dzisiaj syn miał problemy psychiczne i był agresywny. Dlatego zamknął go mającej metr wysokości, 90 cm szerokości i 1,8 metra długości skrzyni.

73-latek w sobotę został zatrzymany przez policję.

Jak podaje BBC, 42-latkiem zajęli się lekarze oraz lokalne władze. Brytyjska telewizja informuje, że 73-latek  od stycznia był pod opieką pomocy społecznej. Gdy pracownicy odwiedzili Yamasakiego w domu, odnaleźli uwięzionego syna.

Na razie nie wiadomo, ile czasu w skrzyni spędził 42-latek. Zdaniem śledczych, mężczyzna mógł przetrzymywać syna nawet od chwili, gdy ten skończył 16 lat.

Policja bada sprawę. Jak podaje BBC, Yamasaki przyznał się do winy.

Na razie został zatrzymany za więzienie syna przez 36 godzin w dniu 18 stycznia br.

Przypomnijmy, że podobna historia miała miejsce w grudniu. Wtedy policjanci znaleźli zwłoki 33-latki, którą rodzice więzili przez 15 lat.  W chwili odnalezienia kobieta ważyła 19 kilogramów. Sekcja zwłok wykazała, że zamarzła na śmierć. Jej rodzice również tłumaczyli, że kobieta była  agresywna i dlatego musieli ją zamknąć.

Więcej o: