Polka podejrzana o otrucie staruszka. Niemiecka policja sprawdza, czy ofiar było więcej

Policja w Duisburgu podejrzewa Anetę K. o zabójstwo 87-latka. Kobieta prawdopodobnie otruła go za pomocą leków przeciwbólowych.

Policja w Duisburgu opublikowała zdjęcie i dane Polki podejrzanej o otrucie 87-letniego mężczyzny. 30-letnia Aneta K. została aresztowana w marcu w Badenii-Wirtembergii i przebywa w areszcie śledczym. Kobieta pracowała jako pomoc domowa w Dinslaken. Jest podejrzana o podanie mężczyźnie śmiertelnej dawki środka przeciwbólowego.

Pracodawcy Anety K.

Teraz śledczy sprawdzają, czy w regionie doszło do podobnych przypadków. Próbują dowiedzieć się, czy Aneta K. opiekowała się też innymi chorymi w regionie lub pomagała im w prowadzeniu domu. Jak donosi portal "Rheinische Post", do tej pory policja nie otrzymała wskazówek świadczących o innych śmiertelnych przypadkach. Sprawa Anety K. nie ma żadnego związku z przypadkiem polskiego pielęgniarza aresztowanego w Monachium pod zarzutem zamordowania swoich podopiecznych - czytamy na portalu nadreńskiej gazety.

Podejrzenie o otrucie

Aneta K., z zawodu fryzjerka, była w grudniu 2016 r. przez sześć dni zatrudniona w domu 87-latka w Dinslaken. Ten po upadku trafił do szpitala i dzień później zmarł. Po znalezieniu w jego mieszkaniu środka przeciwbólowego, który nie został przepisany mu przez lekarza, prokuratura zleciła badanie chemiczno-toksykologiczne. Ekspertyza była gotowa dopiero w lutym tego roku i wykazała, że przyczyną śmierci mężczyzny mogła być zbyt duża dawka środka przeciwbólowego.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

embed
Więcej o: