To ona strzelała w siedzibie YouTube'a. Była niezadowoloną użytkowniczką serwisu

W siedzibie YouTube'a na przedmieściach San Francisco w Kalifornii strzelała 39-letnia Nasim Aghdam. Kobieta była niezadowoloną użytkowniczką serwisu.

Nasim Aghdam weszła na dziedziniec siedziby YouTube’a we wtorek w porze lunchu. Wyjęła z torebki pistolet i postrzeliła trzy  osoby. Zanim na miejsce przyjechała policja, popełniła samobójstwo. Postrzelony 36-letni pracownik YouTube’a jest w stanie krytycznym, stan pozostałych poszkodowanych osób jest ciężki.

Kim jest sprawczyni ataku w siedzibie YouTube'a?

Rodzina Nasim Aghdam pochodzi z Iranu. Jak podaje amerykański "Newsweek", sprawczyni ataku na co dzień mieszkała w San Diego. Kobieta prowadziła na YouTubie własny kanał, na którym publikowała filmy w językach perskim i angielskim. Aghdam była również aktywistką wegetariańską.

Od kilku miesięcy zamieszczała w internecie filmy, w których atakowała YouTube. Za to, że firma wprowadziła filtry, które ograniczały zasięg jej kanału powodując zmniejszenie jej dochodów. Narzekała, że YouTube cenzurował niektóre z jej filmów dodając ograniczenia wiekowe, a jednocześnie nie stosował podobnych zasad w przypadku gwiazd takich jak Miley Cyrus czy Nicki Minaj, których filmy – zdaniem Aghdam – nie są odpowiednie dla dzieci. 

 

Ojciec sprawczyni strzelaniny Ismail Aghdam potwierdził w rozmowie z dziennikarzami „The Mercury News”, że jego córka była wściekła na YouTube’a. W tej chwili nie jest jasne, czy właśnie to było motywem ataku z użyciem broni. Wcześniej przedstawiciele policji sugerowali, że kobieta otworzyła ogień do swego partnera, który pracował dla YouTube’a, a dwie kobiety zostały ranne przypadkowo.

Więcej o: