Benedykt XVI wybrał miejsce swojego pochówku. Prywatny sekretarz byłego papieża uspokaja

Emerytowany papież Benedykt XVI w testamencie wyznaczył miejsce swego pochówku - podał niemiecki magazyn "Bunte". Rozmowa z sekretarzem Benedykta dotyczyła też stanu zdrowia byłego papieża.

Abp Georg Gänswein zaprzeczył pogłoskom, że Benedykt XVI jest w złym stanie zdrowia. Co prawa były papież wybrał już miejsce pochówku, ale wiernych nie powinno to zbytnio niepokoić. Chodzi po prostu o tradycję (Benedykt XVI spisał testament), a nie o pogorszenie stanu zdrowia. 

Jak cytuje Katolicka Agencja Informacyjna, papieski sekretarz nie zdradził, gdzie po śmierci spocznie Benedykt XVI. Zasugerował tylko, że będzie to Rzym

Kard. Joseph Ratzinger ma 90 lat. Został wybrany na papieża 19 kwietnia 2005 roku, po śmierci świętego Jana Pawła II. Przyjął imię "Benedykt XVI". Papież ustąpił ze stanowiska 28 lutego 2013 roku. Ogłosił, ze względu na wiek nie czuje się na siłach, by wypełniać papieskie obowiązki.

Benedykt XVI: pielgrzymuję już do domu

Benedykt XVI w liście do włoskiego dziennika "Corriere Della Sera" napisał, że jest "w ostatniej fazie życia". - Mogę tylko powiedzieć, że moje ciało jest coraz słabsze, ale myślami pielgrzymuję już do domu - oświadczył. To wywołało niepokój o jego stan zdrowia. Niemiecki tabloid cytował jego brata, który stwierdził m.in., że modli się o dobrą śmierć dla ich obu. 

Krwawiąca hostia ma bardzo proste wytłumaczenie. Wszystkiemu winna bakteria

Więcej o: