Łukaszenka dał sportowcom osobliwą radę. Kazał im jeść "najlepszy białoruski doping"

Aleksandr Łukaszenka podczas czwartkowego spotkania z białoruskimi medalistami zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu stwierdził, że "słonina to najlepszy białoruski doping".

Prezydent Łukaszenka zwracając się do sportowców i trenerów powiedział, że słonina powinna być w lodówkach na wszystkich zawodach sportowych.

Powinien tam być normalny kawałek słoniny, abyście mogli po starcie lub ciężkim treningu zjeść kęs słoniny i czarnego białoruskiego chleba, a nie pączki i lody. Normalne jedzenie dla sportowców jest sprawą numer jeden

- argumentował prezydent Białorusi.

Aleksander Łukaszenka poleca sportowcom słoninę

Aleksandr Łukaszenka pochwalił medalistów i jednocześnie skrytykował słabe wyniki biatlonistów. Stwierdził, że „takiej hańby dla państwa nie powinno być”.

Dziwi mnie, kiedy chłop nie może na tym samym poziomie co inni przebiec (na nartach – red.) 10 kilometrów. Do tego strzela gorzej od dziewczyn. Co to za mężczyźni, co za przygotowanie i co to za trener?

 - mówił rozgoryczony białoruski przywódca.

Przypomnijmy, że Białoruś zajęła 15 miejsce pod względem liczby zdobytych medali. Sportowcy tego kraju zdobyli dwa złote medale i jeden srebrny.

Delegacja Korei Północnej już w Pjongczangu. Przyleciała siostra Kim Dzong Una

Więcej o: