Ustalono datę spotkania Kim Dzong Una i prezydenta Korei Płd. Szczyt obu państw już w kwietniu

Trzeci w historii szczyt koreański, czyli spotkanie przywódców obydwu Korei odbędzie się 27 kwietnia w granicznej miejscowości Panmundżom, w koreańskiej strefie zdemilitaryzowanej. Datę ustalono dziś podczas spotkania przedstawicieli obydwu państw koreańskich.

Kim Dzong Un będzie rozmawiał z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem w Domu Pokoju, który znajduje się w Panmundżom. Szczegóły agendy spotkania, a także kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa obu przywódcom, w mają zostać ustalone na kolejnym spotkaniu roboczym delegacji, zaplanowanym na najbliższą środę.

Wstępne rozmowy odbywają się w tak zwanym Pawilonie Zjednoczenia, położonym po północnokoreańskiej stronie strefy. Trzyosobowym delegacjom przewodniczą urzędnicy w randze ministrów, odpowiedzialni za kwestie zjednoczenia.

Kim Dzong Un pierwszy raz spotka się z prezydentem Korei Płd

Będzie to trzecie w historii bezpośrednie spotkanie przywódców obydwu Korei i pierwsze dla polityków obecnie piastujących najwyższe urzędy. Poprzednie zorganizowano w 2000 i 2007 roku. Obydwa przeprowadzono w stolicy Korei
Północnej, Pjongjangu.

Dziś w Seulu z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem ma rozmawiać specjalny wysłannik prezydenta Chin, Yang Jiechi. Przedstawi wyniki rozmów przewodniczącego Xi z Kim Dzong Unem, do których doszło podczas wizyty przywódcy Korei Północnej w Chinach.

Antykorupcyjna krucjata w Chinach. W więzieniu dla elit kończy się miejsce

Więcej o: