Policja osaczyła podejrzanego o serię wybuchów w Austin. Wtedy zdetonował ładunek

Mężczyzna podejrzany o podłożenie paczek z bombami w Austin nie żyje. Popełnił samobójstwo detonując ładunek w swoim samochodzie w oddalonym o 30 kilometrów Round Rock.

Podejrzany o serię wybuchów w Austin nie żyje. Informację potwierdził szef policji w Austin podczas specjalnej konferencji prasowej. Brian Manley wyjaśnił, jak policja trafiła na ślad podejrzanego.

Podejrzany o serię wybuchów w Austin nie żyje

Kilka dni temu w internecie pojawiły się zdjęcia z monitoringu przedstawiające mężczyznę zostawiającego paczki w magazynie FedEx-u w Austin. Miał blond włosy, najprawdopodobniej nosił perukę

Jak wyjaśnił Brian Manley, dzięki nagraniu policjanci dowiedzieli się jakim samochodem poruszał się podejrzany. Następnie służby namierzyły pojazd, który stał przed jednym z hoteli w Round Rock. Gdy funkcjonariusze otoczyli budynek i czekali na wsparcie, samochód nagle ruszył. Policjanci pojechali za nim.

W pewnym momencie podejrzany zatrzymał się na autostradzie. Gdy zaczął się do niego zbliżać oddział SWAT, mężczyzna wewnątrz pojazdu zdetonował ładunek. Podejrzany zginął na miejscu. Ranny został jeden z funkcjonariuszy.

Szef policji w Austin powiedział, że trwa ustalanie tożsamości sprawcy, co ze względu na rozległe uszkodzenia ciała w wyniku wybuchu jest skomplikowane.

Policja ostrzega wciąż przed paczkami niewiadomego pochodzenia, gdyż, jak podkreślał Brian Manley, nie wiadomo, gdzie przebywał ani co robił podejrzany przez ostatnie 24 godziny.

Seria wybuchów w Austin

W Austin w ciągu trzech tygodni wybuchły cztery bomby, a kolejna w miejscowości Schertz, oddalonej od stolicy stanu o 104 kilometry. W wybuchach zginęły trzy osoby, sześć zostało rannych.

2 marca ładunek wybuchowy podłożony w paczce pod drzwi prywatnego domu zabił 39-letniego Anthony'ego Stephana House'a. W podobnych okolicznościach w dwóch osobnych wybuchach 13 marca zginęli 17-letni Darylen Mason oraz 75-letnia kobieta latynoskiego pochodzenia. Ranna została matka nastolatka. 18 marca w kolejnym wybuchu ranni zostali dwaj mężczyźni, którzy weszli na rozciągniętą w poprzek chodnika linkę. 20 marca wybuchła paczka z bombą w środku w rozdzielni paczek FedEx-u w Schertz. Miała trafić do Austin.

Nauczyciele na Florydzie będą mogli mieć broń. Podczas prac nad ustawą Republikanie szydzili z protestów uczniów

Więcej o: