Wypadek samoprowadzącego Ubera w Arizonie. Auto uderzyło w pieszą, kobieta nie żyje

Kobieta zmarła w szpitalu po tym, jak potrącił ją Uber. Był to jeden z testowanych prototypów samoprowadzących aut. Firma wydała komunikat i zapowiedziała zawieszenie testów samochodów autonomicznych.

Do wypadku doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na przedmieściach Phoenix. To m.in. w stolicy stanu Arizona Uber prowadzi testy samochodów automatycznych, które docelowo mają poruszać się bez kierowcy. 

Uber wjechał w kobietę

Auto uderzyło w kobietę, gdy ta przechodziła przez ulicę poza przejściem dla pieszych. Lokalna policja podaje, że w momencie wypadku w samochodzie znajdował się operator, jednak auto było w trybie automatycznym i prowadził je komputer. 

Kobieta trafiła do szpitala, jednak nie udało się jej uratować. 

Amerykański gigant transportowy wydał w sprawie komunikat. Firma Uber wyraziła współczucie dla rodziny ofiary i zapewniła, że w pełni współpracuje z policją i władzami w ramach śledztwa po wypadku.

Później Uber oświadczył, że wstrzymano jazdę wszystkich samochodów samoprowadzących - podaje CNN

Więcej o: