Śledczy chcę aresztować Nadiję Sawczenko. Miała planować krwawy atak na parlament Ukrainy

Ukraiński prokurator generalny Jurij Łucenko oskarżył Nadiję Sawczenko o planowanie zamachów na parlament. Prokuratura wniosła o zniesienie immunitetu dla ukraińskiej parlamentarzystki, a w przeszłości byłej ukraińskiej lotnik, więzionej przez długi czas przez Rosję.

Ukraiński prokurator generalny Jurij Łucenko występując w ukraińskiej Radzie Najwyższej poinformował parlamentarzystów o zamiarze aresztowania przez prokuraturę Nadiji Sawczenko.

Jak mówił, śledztwo ma niezaprzeczalne dowody, że deputowana Nadija Sawczenko osobiście planowała, osobiście werbowała i udzielała wskazówek dotyczących tego jak przeprowadzić akt terrorystyczny tu, w tej sali. Jak podkreślił Jurij Łucenko - Nadija Sawczenko zamierzała granatami wysadzić lożę rządową, za pomocą moździerzy zniszczyć dach, a z broni maszynowej dobić tych, którzy przeżyją.

Kilka dni temu ukraińskie służby zatrzymały współpracującego z Sawczenko Wołodymyra Rubana. Miał on przewozić z Donbasu znaczne ilości broni, które według śledczych przeznaczone były do organizacji zamachów.

Nadia Sawczenko została dziś wezwana w tej sprawie na przesłuchanie do Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Przed wejściem do budynku oskarżyła rządzących, przede wszystkim obecnego przewodniczącego parlamentu Andrija Parubija, że jest zamieszany w rozstrzelanie protestujących na Majdanie w lutym 2014 roku.

Dlaczego Putin bez problemu wygra wybory? Wystarczy posłuchać młodych Rosjan

Więcej o: