Licealiści z Dijon obrażali pierwszą damę. Do Brigitte Macron krzyczeli "Wyjdź za mnie!"

Brigitte Macron 5 marca wybrała się z wizytą do liceum w Dijon w Burgundii. W takcie spotkania licealiści żartowali z francuskiej pierwszej damy. Krzyczeli, by wyszła za nich za mąż.

Licealiści postanowili zażartować z początków związku Brigitte Macron i jej męża, Emmanuela Macrona. Pierwsza dama jako 39-latka była nauczycielką przyszłego prezydenta Francji, gdy ten jako 15-latek uczył się w katolickim liceum jezuitów w Amiens

W 1992 roku między zamężną nauczycielką i matką trójki dzieci, a uczniem, zaczął się romans. Gdy sprawa wyszła na jaw, rodzice Emmanuela Macrona postanowili rozdzielić zakochanych i wysłali syna do szkoły w Paryżu. Jednak w 2006 roku Brigitte rozwiodła się z pierwszym mężem i półtora roku później poślubiła młodszego o 24 lata Emmanuela Macrona.

Licealiści zażartowali z Brigitte Macron

Brigitte Macron podczas wizyty w Dijon towarzyszył francuski minister edukacji, Jean-Michel Blanquer.

Uczniowie nie zważając na obecność dyrektora, nauczycieli i przedstawicieli władzy wykrzykiwali do Brigitte Macron hasła: „Wiek nie jest ważny – wyjdź za nas za mąż” i „Brigitte, wyjdź za mnie”.

Jak informują lokalne media, żartownisie zostali zmuszeni do wyjścia z sali, a  zdenerwowana Brigitte Macron w pośpiechu opuściła szkołę.

Dyrektor placówki zapewnił, że uczniowie odpowiedzialni za żarty z pierwszej damy odpowiedzą za swoje zachowanie. Jednocześnie podkreślił, że był to jedynie eksces grupy lekkomyślnych nastolatków.

E. Macron: Polska postanowiła się odizolować. Znajduje się dziś na marginesie Europy

Więcej o: