Przez dwa tygodnie szukała go cała Hiszpania. Ciało 8-latka w bagażniku partnerki ojca

Jeszcze w piątek rodzice Gabriela Cruza płakali na scenie i wzywali do pomocy w odnalezieniu 8-latka. Dwa dni później z bagażnika krzyczącej partnerki ojca wyciągnięto ciało dziecka.

Sprawa chłopca, który zaginą 27 lutego, przyciągnęła uwagę całej Hiszpanii  - podkreśla "El Mundo". Wypowiadali się o niej m.in. premier i szef MSW.

Gabriel Cruz był widziany po raz ostatni w domu babci we wsi na południu Hiszpanii. Miał pobawić się z dziećmi sąsiadów. Nigdy nie wrócił do domu. Zaczęły się szeroko zakrojone poszukiwania i akcja w mediach społecznościowych. Trzeciego marca ojciec Gaberiela Angel i jego partnerka, Ana Julia Quezada oznajmi, że w czasie poszukiwań znaleźli koszulkę z DNA dziecka

Jednak poszukiwania trwały kolejny tydzień. W piątek ojciec i matka wzięli udział w publicznym spotkaniu z wspierającymi poszukiwania 8-latka. Angel Cruz mówił, że "ma więcej nadziei niż wcześniej" - relacjonowało BBC.

W niedzielę funkcjonariusze hiszpańskiej formacji Guardia Civil zatrzymali samochód w miejscowości oddalonej o 60 km od wsi, gdzie po raz ostatni widziano chłopca. W bagażniku znaleziono zawinięte w koc i ubrudzone ziemią zwłoki 8-latka. Zatrzymano partnerkę ojca, która prowadziła samochód. 

Jak relacjonują media, kobieta, gdy zakładano jej kajdanki, krzyczała:

To nie ja! Wzięłam ten samochód dziś rano.

"Rybka odpłynęła"

Teraz zamiast śledztwa ws. zaginięcia prowadzone jest postępowanie dotyczące morderstwa. Ana Julia Quezada została aresztowana. Jednak - jak informuje w poniedziałkowym wydaniu "El Mundo" - służby podejrzewają, że kobieta nie działała sama. Tłem tej makabrycznej sprawy miało być pogorszenie się relacji kobiety z ojcem dziecka oraz zazdrość. 

Hiszpanie są poruszeni śmiercią dziecka. W mediach społecznościowych wiele osób umieszcza kondolencje pod hasztagiem #TodosSomosGabriel. Pojawiają się też rysunki rybek. Chłopiec bardzo lubił morze. Matka Gabriela po otrzymaniu informacji o jego śmierci powiedziała o synu: "Rybka odpłynie do nieba". 

Więcej o: