Dzień Kobiet z Google Doodle. Poznaj dwanaście historii silnych i odważnych kobiet

Google Doodle też obchodzi dzisiaj Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jak Google przedstawia kobiety? Za pomocą dwunastu pięknie opracowanych komiksów.

Google Doodle to animowane logo na stronie głównej Google, które przypomina o ważnych dniach, osobach i wydarzeniach. Dzisiaj Google Doodle chce uhonorować wszystkie panie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Google Doodle upamiętnia 144. urodziny Marii Curie.Google Doodle upamiętnia 144. urodziny Marii Curie. UD

Dzień Kobiet – skąd się wziął?

Dzień Kobiet jest obchodzony 8 marca już od 1910 roku, chociaż rok wcześniej Socjalistyczna Partia Ameryki obchodziła to święto 28 lutego. Dzień Kobiet cieszył się dużą popularnością w czasach PRL-u – nie brakowało plakatów, które przedstawiały kobiety w roli pracowników równym mężczyznom. Paniom wręczano wówczas w miejscach pracy ówczesne rarytasy takie jak kawę i cenne upominki - mydło oraz symboliczne rajstopy i goździki.

Google Doodle na Dzień Kobiet

Google Doodle na Dzień Kobiet to 12 komiksowych historii stworzonych przez różne artystki. Kobiety dzielą się w nich opowieściami na temat wydarzeń i osób, które wpłynęły na ich życie. To nie są biografie znanych i sławnych kobiecych osobistości, ale zwyczajnych kobiet. Każdy komiks pokazuje ich siłę, odwagę, umiejętność niesienia pomocy.

 Strajki w Dniu Kobiet >>>

Kobieto, podziel się swoją historią

Google stworzyło przy okazji hashtag #HerStoryOurStory. Ma on zachęcić inne kobiety do podzielenia się swoimi przeżyciami. "Mimo, iż każda historia jest wyjątkowa, tematy są uniwersalne, przypominają nam, jak wiele mamy ze sobą wspólnego. Mamy nadzieję, że czytelnicy poczują się tym zainspirowani, tak samo, jak my" – tak swój pomysł komentuje Google. Po czym dziękuje wszystkim kobietom, które zmieniają ten świat.

Więcej o: