Finalistka Miss Rosji z koleżanką chciały sprzedać 18-latkę jako niewolnicę seksualną. Za 90 tys. zł

18-letnia Rosjanka mogła stać się ofiarą handlu ludźmi. Dwie modelki chciały sprzedać ją jako niewolnicę seksualną, obiecując posadę opiekunki do dzieci. Miała szczęście.

Wydarzenie potwierdziła rosyjska policja, która opublikowała na swojej stronie internetowej film z przerażoną 18-latką. Oprawczyniami były dwie rosyjskie modelki.

Próbowały sprzedać 18-latkę jako niewolnicę seksualną

22-letnia Ksenia Starikowa jest finalistką konkursu Miss Rosji, 19-letnia Tatiana Pietrowa – uczestniczką Top Russia.

Kobiety umieściły w mediach społecznościowych ogłoszenie o pracę. Oferta dotyczyła posady opiekunki do dzieci. Praca miała być wykonywana w jednym z krajów na Bliskim Wschodzie. Kobiety obiecywały 18-latce dobre warunki finansowe i socjalne, w rzeczywistości planowały jednak zabrać jej paszport i zmusić do prostytucji.

Przedsiębiorcze modelki kupca na 18-latkę próbowały znaleźć w internecie, przez co znalazły się na celowniku rosyjskich służb.

W zamian za 18-latkę chciały 1,5 mln rubli, czyli około 90 tys. zł.

Policjanci przyłapali Rosjanki na gorącym uczynku. Funkcjonariusze zatrzymali Ksenię Starikową na moskiewskim lotnisku, gdy po otrzymaniu pieniędzy próbowała wsiąść na pokład samolotu lecącego do Turcji. Policja zatrzymała również Pietrową.

Sprawę bada policja. Funkcjonariusze szukają teraz wspólników kobiet.

 
Więcej o: