Rywalka Putina zaatakowana w centrum Moskwy. Powalona i oblana wodą. "To za Żyrinowskiego"

Niezależna kandydatka na prezydenta Rosji Ksenia Sobczak została zaatakowana w centrum Moskwy. Mężczyzna powalił ją na ziemię i oblał wodą.

Rywalka Władimira Putina, popularna prezenterka telewizyjna, uczestniczyła w uroczystym przyjęciu wydanym z okazji 87. urodzin byłego prezydenta ZSRR Michaiła Gorbaczowa.

Alan Dzucew, związany z nacjonalistyczną partią Władimira Żyrinowskiego, podbiegł do Kseni Sobczak i popchnął ją tak mocno, że kobieta upadła. Następnie oblał ją wodą krzycząc: "To za Żyrinowskiego".

Kilka dni wcześniej, gdy w trakcie debaty telewizyjnej Władimir Żyrinowski obrzucił Ksenię Sobczak obelgami, ta oblała go wodą. Można to zobaczyć na poniższym nagraniu: 

Według sztabu wyborczego Kseni Sobczak, Alan Dzucew jest jednym z doradców szefa Rady Miejskiej Moskwy. Jednak służby prasowe stołecznego samorządu zaprzeczyły tym doniesieniom.

Wcześniej w Rosji wielokrotnie dochodziło do ataków na lidera opozycji Aleksieja Nawalnego. Po tym, jak został napadnięty i oblany żrącą substancją, musiał przejść zabieg chirurgiczny w jednym z hiszpańskich szpitali. Ostatecznie Nawalny nie został dopuszczony do wyborów. Tak zdecydowała Centralna Komisja Wyborcza, a Sąd Najwyższy oddalił apelację lidera opozycji.

Zobacz też: Główny rywal Putina ostatecznie wykoszony. Aleksiej Nawalny nie wystartuje w wyborach

Więcej o: