Atak w Burkina Faso. Uzbrojeni napastnicy wtargnęli do francuskiej ambasady w Wagadugu

W stolicy Burkina Faso Wagadugu zaatakowano siedzibę armii, a także francuską ambasadę. Trzech napastników nie żyje, czterech zostało unieszkodliwionych - podaje Reuters.

Trzech napastników zostało zabitych podczas ataku na kwaterę główną armii w stolicy Burkina Faso, a czterech kolejnych unieszkodliwiono w rejonie francuskiej ambasady - powiedział w rozmowie z Reutersem minister obrony Jean Claude Bouda

Atak w stolicy Burkina Faso

Wcześniej informację o ataku potwierdzili przedstawiciele francuskiej ambasady. 

"Trwa atak w Wagadugu" - napisano na Facebooku placówki dyplomatycznej.

Po wybuchu w pobliżu kwatery głównej armii, następnie rozległy się strzały. Świadkowie zdarzenia podają informacje o zamaskowanych bandytach z plecakami, którzy zaatakowali budynek na krótko przed wybuchem.

Na razie nie jest jasne, kto odpowiada za atak. Jak przypomina Reuters, kraje Afryki Zachodniej, w tym Burkina Faso, w ciągu ostatnich lat były celem ataków dżihadystów powiązanych z Al Kaidą i tzw. „państwem islamskim”.

Lokalne media pokazują zdjęcia czarnego dymu, który unosi się nad budynkami w Wagadugu.

Informację potwierdziła też amerykańska ambasada w stolicy Burkina Faso. Poinformowano o strzałach i zalecono, by unikać centrum miasta i ukryć się w bezpiecznym miejscu.

Na razie nie ma informacji o ofiarach.

Więcej o: