Słowackie media: zatrzymano przedsiębiorcę, o którym pisał zamordowany dziennikarz

Słowackie media donoszą, że policja aresztowała kilka osób w związku ze sprawą zamordowania Jana Kuciaka. Według tych informacji wśród zatrzymanych jest Antonino Vadala, który pojawiał się w tekstach dziennikarza.

W czwartek portal aktuality.sk poinformował, w oparciu o własnie ustalenia, że na wschodzie Słowacji doszło do aresztowania Włocha Antonino Vadali, pojawiającego się w tekstach zamordowanego dziennikarza Jana Kuciaka. Vadala miał zostać zatrzymany w miejscowości Michalovce w charakterze podejrzanego i przewieziony na przesłuchania.

Razem z Antonino Vadalą aresztowani zostali jego brat Bruno i kuzyn Pietro Catroppa. Przedstawiciel policji, funkcjonariusz Martin Wäldl, przekazał, że służby będą na bieżąco informować o postępach śledztwa ws. śmierci Kuciaka i jego narzeczonej.

Ostatni artykuł Kuciaka

Po śmierci dziennikarza Jana Kuciaka pojawił się jego nieukończony artykuł, w którym opisywał historię powiązań włoskich mafiozów ze słowackimi politykami i biznesmenami. W tekście pojawia się Carmine Cinnante, który miał przemycać broń dla Guirina Ionu z włoskiego klanu Belvedere Spinello.

Cinnante na Słowacji działał w branży rolniczej. Przez to jego drogi zeszły się z innym Włochem - Antonino Vadalą. Pochodzący z Kalabrii Vadala według włoskiej policji zaangażował się w ukrywanie mafioso Domenica Ventury, skazanego za zabicie innego gangstera, i był "jedną z najbardziej znaczących postaci włoskiej społeczności na Słowacji".

Pierwsze morderstwo dziennikarza na Słowacji

Dziennikarz portalu Aktualne.sk Jan Kuciak i jego narzeczona Martina Kušnírova zostali znalezieni martwi 25 lutego 2018 r. w ich domu w miejscowości Velka Maca. Obydwoje zostali zastrzeleni, a o ich śmierci poinformował dzień później szef słowackiej policji Tibor Gaspar.

Więcej o: