Watykan: Mamy coraz większy problem z opętaniami. Duchowni szykują kurs dla egzorcystów

W kwietniu w Watykanie odbędzie się kurs dla egzorcystów z całego świata. Duchowni twierdzą, że coraz częściej dochodzi od opętań, dlatego wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie.

Problem opętania przez nieczyste moce narasta - twierdzą duchowni. Ich zdaniem tylko we Włoszech dochodzi do kilkuset tysięcy takich przypadków rocznie.

- Wiecie dlaczego? Wzrosła liczba osób udających się do magów, wróżbitów, czytających z kart tarota. Otwierają w ten sposób drzwi demonowi. I opętaniu - mówił w rozmowie z Radiem Watykańskim brat Benigno Palilla, egzorcysta z Palermo.

Według zakonnika w seminariach kładzie się zbyt mały nacisk na uczenie egzorcystów, dlatego w kwietniu w murach papieskiej uczelni Regina Apostolorum odbędzie się kilkudniowy kurs dla duchownych wypędzających demony z opętanych osób.

To pierwsze tego typu szkolenie na świecie. Spotkanie odbędzie się na Sycylii, wśród podejmowanych tematów pojawią się również m.in. sekty i satanizm. Prelegentami będą m.in. kardynał Angelo Amato, a także ojciec Cesare Truqui. Koszt udziału w sześciodniowym szkoleniu to 300 euro - podaje portal NYDailyNews.com.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów popierane przez Watykan zrzesza obecnie ok. 400 członków na całym świecie.

Papamobile tratuje konną policjantkę. Papież Franciszek zatrzymuje przejazd, by jej pomóc

Więcej o: