Wzrosła liczba ofiar wybuchu w Leicester. Media: W budynku mógł być polski sklep

Wciąż nie są znane przyczyny wybuchu, do którego doszło w budynku w Leicester. Wzrosła liczba ofiar.

5 osób zmarło w wyniku obrażeń po wczorajszej eksplozji i pożarze w Leicester w Anglii - poinformowała policja. Doszło do niej w dwupiętrowym budynku. Media podają, że mieścił się tam polski sklep. Nad nim znajdowało się mieszkanie.

Ze zdjęć dostępnych na mapach Google wynika, że jeden polski sklep znajduje się obok kamienicy, w której doszło do eksplozji. Mieszkańcy Leicester w mediach społecznościowych podają jednak, że wybuchowi uległ inny polski sklep, otwarty tuż obok zaledwie kilka tygodni temu. Nie jest to jednak informacja oficjalnie potwierdzona.

Nie wiadomo jakiej narodowości są osoby, które ucierpiały w eksplozji. Według relacji świadków, sklep w czasie wybuchu był czynny. Na miejscu przez całą noc pracowały straż pożarna i policja.

Leicester. Wybuch w sklepie

Według informacji lokalnej straży, w wybuchu budynek stojący z zabudowie szeregowej, został zrównany z ziemią.

Na razie przyczyny eksplozji nie są znane. Według policji, nic nie wskazuje na to, aby wybuch miał podłoże terrorystyczne. Niektóre brytyjskie media podają, że doszło do eksplozji gazu. Blisko 200 okolicznych domów zostało pozbawionych prądu.

W mediach społecznościowych opublikowany został film z miejsca zdarzenia. Widać na nim płomienie wydobywające się ze sklepu.

Więcej o: