Japońska policja zatrzymała turystę. Wkrótce w jego mieszkaniu znaleziono głowę w walizce

Kamery monitoringu zarejestrowały, jak turysta z Nowego Jorku wychodzi z mieszkania z dużą torbą. Później policja znalazła w jego mieszkaniu głowę 27-letniej kobiety.

Japońska policja zatrzymała 26-letniego turystę z USA w Osace - podaje "The Asahi Shimbun". Amerykanin jest podejrzany o morderstwo.  

W sobotę w mieszkaniu, które wynajmował mężczyzna, znaleziono odciętą głowę kobiety w walizce. Jewgienij B. z Nowego Jorku został zatrzymany dwa dni przed tym. Wtedy jeszcze policja zarzucała mu porwanie. Okazało się, że mógł dokonać morderstwa. Media nie podają, czy policji udało się znaleźć resztę ciała kobiety.

27-letnia Japonka była poszukiwana od 16 lutego. Przedtem miała powiedzieć znajomemu, że spotyka się z mężczyzną znalezionym za pomocą aplikacji internetowej. Później jej spotkanie z domniemanym napastnikiem zarejestrowała kamera monitoringu. Na kolejnych nagraniach widać już tylko Amerykanina. Zarejestrowano go, jak wychodzi z mieszkania z dużą torbą. 

Zatrzymany nie przyznaje się do winy i odmawia udzielania odpowiedzi na pytania śledczych. Przebywa w Japonii z wizą turystyczną. 

Tlenek węgla to cichy zabójca. Nie widać go ani nie czuć, ale trzeba się przed nim bronić

Więcej o: