W tunezyjskim ośrodku dla dzieci z autyzmem znęcali się nad podopiecznymi. Wyciekły nagrania

Skandal w Tunezji. Policja zatrzymała dyrektora i dwoje pracowników centrum dla dzieci z autyzmem na przedmieściach Tunisu. Zarzuca się im znęcanie nad dziećmi. Media publikują nagrania z ukrytej kamery z ośrodka.

Opiekuni ośrodka dla dzieci cierpiących m.in. na autyzm mieli od dłuższego czasu znęcać się wychowankami - opisywał we wtorek serwis middleeastmonitor.com.

Niektóre incydenty widać na nagraniach, opublikowanych przez lokalne media (wizerunki opiekunek i dzieci zostały zasłonięte). W ciągu ostatnich dni materiały wywołały oburzenie w tunezyjskiej opinii publicznej. 

Na nagraniach widać, jak opiekunki siłą przytrzymują dzieci, biją je w głowy i inne części ciała oraz krzyczą. Słychać też płacz i krzyk samych podopiecznych.

 

Sprawą zajmuje się policja i prokuratura, która otrzymała skargi od rodziców. Zatrzymano dotychczas trzy osoby. Do wszczęcia śledztwa przyczyniło się opublikowanie nagrań, które wyciekły z ośrodka. Dziennikarze, którzy opublikowali nagrania, mówią o "codziennych przypadkach bicia dzieci" - podaje france24.com.

Władze mają zapewnić wychowankom opiekę oraz pomoc psychologiczną. Ministerstwo Spraw Społecznych obejmie ośrodek specjalnym nadzorem.

To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
W tunezyjskim ośrodku dla dzieci z autyzmem znęcali się nad podopiecznymi. Wyciekły nagrania
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl