Złodziej chciał wyrwać 12-latce telefon. Nie spodziewał się, że dziewczynka jest tak odważna

Mężczyzna zaatakował 12-latkę w brytyjskim mieście Derby, gdy wracała z zakupów. Chciał jej wyrwać telefon. Nie spodziewał się jednak, że trafił na niezwykle odważną przeciwniczkę, a cała scena rozegra się tuż przed kamerami miejskiego monitoringu.

Przed godziną 17 w niedzielę 12-letnia dziewczynka wracała ze sklepu, do którego poszła na prośbę matki. W pewnym momencie, gdy szła ulicą Cambridge, została brutalnie zaatakowana przez 22-letniego mężczyznę. Napastnik nie wiedział jednak, że trafił na wyjątkowo odważną nastolatkę.

22-latek napadł na 12-latkę w biały dzień

Napastnik najpierw przeszedł obok dziecka, po czym najwyraźniej uznał, że będzie łatwą ofiarą. Odwrócił się i zaatakował dziewczynkę od tyłu. Przewrócił swoją ofiarę i zaczął się z nią szarpać. 12-latka długo i dzielnie walczyła o telefon, który mężczyzna próbował jej wyrwać. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu, tuż przed którymi doszło do napaści.

Następnego dnia policja opublikowała nagranie w internecie. Zaapelowano do osób, które mogły być świadkami zdarzenia, a także do tych, które rozpoznają napastnika.

Apel okazał się skuteczny. We wtorek policja aresztowała 22-letniego mieszkańca Derby. Jest podejrzany o dokonanie napaści na dziewczynkę i obrabowanie jej z telefonu. Mężczyzna tego samego dnia został przesłuchany.

Policja wciąż poszukuje świadków zdarzenia.

Więcej o: