Najnowszy film z uniwersum Marvela, "Czarna Pantera" został ciepło przyjęty przez widownię. Na rottentomatoes.com produkcja ma 97 proc. pozytywnych recenzji i jest pretendentem do pobicia rekordu otwarcia. Tylko w piątek film zarobił 75,8 mln dolarów w amerykańskich kinach. Wedle prognoz, produkcja w trakcie weekendu otwarcia ma szansę zarobić 213 mln dolarów (w ciągu czterech dni, bo w USA trwa obecnie długi weekend). Jeśli prognozy się potwierdzą, będzie to rekordowe otwarcie lutego oraz największe otwarcie w okresie przed sezonem letnim.
Film jest chwalony za pozytywne przedstawianie wizerunku osób czarnoskórych, a także kultury afrykańskiej. Większość aktorów, którzy wystąpili w "Czarnej Panterze", to osoby czarnoskóre, m.in. Lupita Nyong'o, Angela Bassett, Forrest Withaker czy grający główną rolę Chadwick Boseman.
Sukces filmu, jak i dobór obsady, przyciągnął jednak również uwagę rasistowskich trolli, którzy postanowili zaatakować produkcję Marvela.
Jak informuje „The Huffington Post”, od czwartku media społecznościowe zalewają fałszywe doniesienia, wedle których biali widzowie "Czarnej Pantery" są atakowani przez czarnoskórych odbiorców filmu. Niektórzy użytkownicy Twittera i Facebooka wykorzystują zdjęcia z niepowiązanych wydarzeń i podają je dalej fałszywie twierdząc, że są zdjęciami ich lub ich bliskich, którzy doświadczyli ataków na tel rasowym podczas seansów "Czarnej Pantery".
Jeden z użytkowników Twittera opublikował zdjęcie przedstawiające zakrwawioną twarz nastolatki, która została napadnięta w jednym ze szwedzkich klubów w zeszłym miesiącu. Zdjęcie podpisał:
Poszedłem zobaczyć „Czarną Panterę” z moją dziewczyną, gdy czarnoskóry chłopak krzyknął do nas „Jesteście w niewłaściwym kinie” i rozbił jej butelkę na głowie
To konto zostało zawieszone.
Kolejnym głośnym przypadkiem jest tweet przedstawiający zdjęcie zakrwawionego ręcznika papierowego. Podpis, do którego dodano hashtag "Czarna Pantera", brzmi:
Grupa czarnoskórych nastolatków powiedziała, że ten film nie jest dla mnie, bo jestem biały.
Gdy podejrzliwi internauci sprawdzili za pomocą narzędzi Google’a, czy zdjęcie jest autentyczne, okazało się, że jest jednym z top wyników, które wyświetlają się po wpisaniu w przeglądarkę frazy "zakrwawiony ręcznik papierowy".
Sprawcy ukradli nawet zdjęcie Colbie Holderness, byłej żony ekspracownika Białego Domu Roba Portera, który niedawno stracił pracę po tym, jak został oskarżony przez dwie byłe żony o stosowanie przemocy domowej. Zdjęcie Holderness z podbitym okiem było symbolem kampanii przeciwko przemocy domowej. Podpis pod ukradzionym zdjęciem brzmiał:
Poszliśmy dzisiaj na „Czarną Panterę” i moja żona została pobita. Trzy czarnoskóre kobiety podeszły do nas i powiedziały: „Ten film nie jest dla ciebie, biała s**o”, po czym zaatakowały moją żonę. Ochrona pomogła nam wydostać się na parking. Chcieliśmy tylko obejrzeć film.
Część internautów postanowiła pokonać trolli ich własną bronią . Zaczęli wrzucać parodie ich postów z wyjątkowo krwawymi ujęciami z „The Walking Dead”.
Razem z przyjacielem poszliśmy na film "Czarna Pantera" i zostaliśmy brutalnie pobici, bo "tutaj nie pasujemy" przez wściekłą grupę osób, które nie miały biletów. Bardzo smutne, wieczór zrujnowany
- napisali żartownisie.
Film "Czarna Pantera", jak pozostałe filmu z sagi, oparty jest o komiks wydawnictwa Marvel Comics. Opowiada o T’Challi, który po wydarzeniach z filmu "Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów" wraca do swojego kraju, Wakandy, by po śmierci ojca objąć tron. Najpierw musi jednak pokonać swoich wrogów.