Złodzieje żywcem wyjęci z komedii pomyłek. Chciał wybić cegłą szybę, rozbił koledze głowę

Para niedoszłych złodziei sama udaremniła własne włamanie. Próbowali rozbić szybę cegłą. Jeden z nich trafił swojego kompana w głowę, skutecznie go uziemiając.

Świat byłby lepszym miejscem, gdyby wszyscy przestępcy mieli tyle finezji i sprytu co dwóch włamywaczy z Szanghaju. Na nagraniu z monitoringu udostępnionym przez szanghajską policje widać, jak dwóch zamaskowanych mężczyzn przechodzi przez parking. W pewnym momencie podchodzą do frontowych drzwi jednego z budynków.

Za pomocą cegieł lub kamieni próbują rozbić szybę w drzwiach wejściowych. Pierwszy rzut nie przynosi skutku, podczas kolejnej próby jeden z niedoszłych złodziei trafia swojego kolegę w głowę, ten pada na ziemię, wygląda jakby stracił przytomność. Mężczyzna, który w niego rzucił próbuje mu pomóc i w końcu go odciąga poza zasięg kamery.

Policja w Szanghaju cały czas próbuje zidentyfikować sprawców. Film z nieudolnej próby włamania zrobił furorę w chińskich mediach społecznościowych. W serwisie Weibo film obejrzało ponad 10 mln osób w ciągu dwóch dni.

"Gdyby wszyscy włamywacze tacy byli, nie musielibyśmy brać nadgodzin" - stwierdziło w portalu What's on Weibo, Biuro Bezpieczeństwa Publicznego w Szanghaju.

Bezczelna kradzież w lubelskim autobusie. Złodzieje ukradli złoty łańcuszek

Więcej o: