Nikolas Cruz znalazł naśladowcę? Służby twierdzą, że udaremniły kolejną strzelaninę w USA

Tragiczna strzelanina, do której doszło 14 lutego, pochłonęła życie 17 osób. Choć nie minęły nawet 72 godziny od tego wydarzenia, wiele wskazywało na to, że kolejna tragedia będzie miała miejsce w innej szkole.

Nikolas Cruz, który z premedytacją zabił uczniów i nauczycieli w Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland na Florydzie, szybko znalazł naśladowcę.

Udaremniono kolejny zamach na Florydzie?

Jak poinformowało biuro szeryfa w Spartanburg w Południowej Karolinie, uczeń Broome High School został aresztowany po tym, jak zamieścił w sieci zdjęcie, na którym pozował z bronią pneumatyczną.

Fotografia, na której chłopak założył maskę, została podpisana znaczącym zdaniem „Floryda runda 2 jutro”.

Przedstawiciele władz otrzymali anonimowe zgłoszenie, po którym szybko zlokalizowano i aresztowano nastolatka. Rzeczniczka policji Sherri Horton przekazała, że zatrzymany jest uczniem tamtejszej szkoły i ma około 15 lat.

Po otrzymaniu informacji podejrzany przekazał, że zdjęcie zamieszczone na jego Snapchacie było żartem i nie miał złych intencji

- powiedział sierżant Kevin Bobo z Biura Szeryfa.

Mimo to nastolatek został aresztowany, ale jego tożsamość nie została podana do informacji publicznej ze względu na młody wiek.

W oświadczeniu przekazanym do mediów przekazano, że na wszelki wypadek szkoła, do której uczęszczał, zagwarantowała uczniom dodatkową ochronę na terenie placówki.

Więcej o: