9-letnia Maelys zniknęła z wesela. Teraz znaleźli jej czaszkę. Podejrzenia padły na trenera psów

Najgorsze przypuszczenia śledczych potwierdziły się - 9-letnia Maelys de Araujo, która zaginęła w ubiegłym roku podczas wesela w Alpach, nie żyje. Odnaleziono szczątki dziecka, a jeden z weselnych gości przyznał się do "nieumyślnego" zamordowania dziewczynki.

35-letni Nordahl L., były trener psów w wojsku, przyznał się do "nieumyślnego" zabicia 9-letniej Maelys de Araujo. Dziewczynka zaginęła podczas wesela w Point-de-Beauvoisin we francuskich Alpach pod koniec sierpnia ubiegłego roku. O tajemniczej sprawie na bieżąco informowały nie tylko francuskie, ale również światowe media.

Śledczy poinformowali, że w zaśnieżonym wąwozie w ostatnich dniach odnaleziono czaszkę i inne szczątki 9-latki. Miejsce ukrycia zwłok wskazał policji sam Nordahl L., który krótko po zaginięciu Maelys de Araujo trafił do aresztu.

Mężczyzna był gościem tego samego wesela, na którym wraz z bliskimi pojawiła się dziewczynka. 35-latek krótko po weselu dokładnie wyczyścił swoje auto. Mimo to samochodzie Nordahla L. śledczy znaleźli ślady krwi Maelys.

Mężczyzna przyznał teraz funkcjonariuszom, że po zabójstwie ukrył ciało w pobliżu domu, a potem wrócił na uroczystość. Później porzucił zwłoki w odległym wąwozie.

Zaginięcie Maelys de Araujo. Ustalenia śledczych

Po zaginięciu 9-letniej Maelys de Araujo policja przesłuchała ponad 200 potencjalnych świadków, a setki wolontariuszy przez wiele dni przeczesywały okolicę. Policyjne psy straciły trop na parkingu przed salą weselną, co już na wstępie sugerowało, że mogła zostać porwana lub dobrowolnie wsiadła do czyjegoś auta.

Jak poinformował prokurator, Nordahl L. nie zdradził szczegółowych okoliczności śmierci dziewczynki. Przyznaniem się do nieumyślnego zabójstwa był zaskoczony nawet prawnik Nordahla L., Alain Jakubowicz. Zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o zwolnienie mężczyzny z aresztu. - Jestem ojcem. Nic gorszego nie może przydarzyć się rodzicowi - skomentował w rozmowie z mediami Jakubowicz.

Więcej przestępstw na koncie?

Zaginięcie i śmierć Maelys de Araujo to nie jedyna sprawa, w którą zamieszany jest Nordahl L. 35-latka podejrzewa się również o zamordowanie dwudziestokilkuletniego żołnierza Arthura Noyera.

Żołnierz zaginął w kwietniu ub.r., kilka miesięcy temu jeden z turystów chodzący po górach odnalazł jego czaszkę. Jak pokazują dane z telefonu komórkowego, Noyer i Nordahl L. w dniu zaginięcia przebywali w tych samych miejscach. Co więcej, Nordahl L. wyszukiwał w internecie hasła takie jak "rozkład ludzkiego ciała".

35-latek nie jest żonaty i mieszka z rodzicami. W przeszłości pracował w wojsku, w ostatnich latach nie miał stałej pracy.

Bądź widoczny, noś odblaski. Mogą uratować ci życie