Dyrektor amerykańskiego wywiadu: USA są celem ataku. Chodzi o działania Rosji i wybory

Koordynator amerykańskich służb wywiadowczych Dan Coats oświadczył, że Rosja kontynuuje w cyberprzestrzeni ataki na Stany Zjednoczone. Podczas przesłuchań w Kongresie Coats ostrzegł przed ingerencją Moskwy w tegoroczne wybory do amerykańskiego Kongresu.

Dan Coats wyraził przekonanie, że prezydent Władimir Putin będzie korzystał z autorytarnych metod, by umocnić swoją władzę wewnątrz Rosji i kontynuować ingerencję w procesy demokratyczne w innych krajach - przede wszystkim poprzez działania w cyberprzestrzeni.

- Rosjanie korzystają z tego narzędzia, ponieważ jest stosunkowo tanie, mało ryzykowne i efektywne w pogłębianiu podziałów - dodał Coats.

Szef służb wywiadowczych Stanów Zjednoczonych podkreślił, że władze na Kremlu uważają takie działania za bardzo skuteczne. - Spodziewamy się, że Rosja będzie używać propagandy, mediów społecznościowych, podstawionych osób i przyjaznych sobie rzeczników, by rozwinąć tego rodzaju operacje - ostrzegł Dan Coats przewidując, że celem rosyjskiej ofensywy w cyberprzestrzeni staną się tegoroczne wybory do Kongresu. - Szczerze mówiąc, Stany Zjednoczone są celem ataku - stwierdził.

Więcej o: