Wszedł do łazienki, zdjął ubranie i nie chciał wyjść. Samolot zawrócił na Alaskę

Pasażerowie samolotu lecącego z Alaski do Seattle nie byli zadowoleni z podróży. Maszyna musiała zawrócić. Wszystko przez pasażera, który rozebrał się do naga i zabarykadował w łazience.

W środę samolot linii lotniczych Alaska Airlines musiał zawrócić z trasy do Seattle. Wcześniej jeden z pasażerów zabarykadował się w łazience, zdjął z siebie ubrania i odmówił wykonywania poleceń pracowników obsługi lotu. Gdy samolot znajdował się ponad 100 km od lotniska i przelatywał właśnie nad Zatoką Księcia Williama, pilot zdecydował o powrocie. Na pokładzie znajdowało się 178 osób.

Nagi pasażer zabarykadował się w łazience

Kate Danyluk, która była na pokładzie feralnego lotu, w rozmowie z AP powiedziała, że pasażerowie mieli świadomość, że coś jest nie tak z powodu zachowania personelu pokładowego, którzy chodzili zdenerwowani między alejkami i zakładali gumowe rękawice.

Informację potwierdził rzecznik prasowy Alaska Airlines.

Lot Alaska Airlines numer 146 z Anchorage do Seattle zawrócił do Anchorage z powodu zachowania pasażera, który nie stosował się do poleceń obsługi. Pilot zdecydował o powrocie na lotnisko, z którego wystartowała maszyna

- tłumaczył w mailu rzecznik Alaska Airlines, Tim Thompson, cytowany przez CBS News.

Wyprowadzony przez policję

Samolot wylądował na lotnisku ANC chwilę po 3 w nocy. Na płycie na niesfornego pasażera czekała już policja i FBI. Funkcjonariusze wyprowadzili mężczyznę z samolotu tylnymi drzwiami.

Mężczyzna został przesłuchany. Adwokat linii lotniczych powiedziała, że mężczyzna nie usłyszał zarzutów.

Samolot ponownie wyleciał ok 6:30.

Jedna z pasażerek umieściła na Twitterze film z wnętrza samolotu.

To nagranie mrozi krew w żyłach. Samolot celowo wleciał w sam środek potężnego huraganu

Więcej o: