Ten portret pamięciowy wygląda jak rysunek dziecka. Ale okazał się pomocny

Amerykańska policja przyznaje: dostarczony jej przez świadka portret pamięciowy był amatorski i wręcz karykaturalny. Ale bez niego nie udałoby się zidentyfikować przestępcy.

Kilka dni temu w amerykańskim Lancaster w stanie Pensylwania pewien sprzedawca padł ofiarą złodzieja. Gdy ekspedient tylko na chwilę oddalił się od swojego stoiska w Central Market, jego miejsce zajął nieznany mężczyzna, który przejął obsługę klientów oraz ich pieniądze.

Poszukiwania sprawcy nie należały jednak do najłatwiejszych. Początkowo udało się ustalić, że miał 30-40 lat, był niewysoki i drobnej budowy ciała. 

Przełomowy okazał się dopiero nietypowy portret pamięciowy.

Portret i zdjęcie Hung Phouc NguyenaPortret i zdjęcie Hung Phouc Nguyena Fot. Lancaster Bureau of Police

Jego autorem nie był jednak profesjonalny policyjny rysownik, a świadek zdarzenia. I choć całość wygląda amatorsko, czy wręcz karykaturalnie - co przyznają na swojej stronie internetowej sami funkcjonariusze - to rysunek pomógł wytypować złodzieja.

Sprawcą okazał się 44-letni Hung Phuoc Nguyen, rozpoznany już przez innych świadków. Mężczyzna wciąż pozostaje jednak na wolności. Policja nie zastała go w miejscu jego ostatniego pobytu.

Nie odśnieżyłeś samochodu? Dostaniesz wysoki mandat

Więcej o: