Elon Musk świętował sukces w kosmosie, ale czas wrócić na ziemię. Właśnie ogłoszono niepokojące dane

O wysłaniu w kosmos rakiety Falcon Heavy, w której Elon Musk umieścił samochód Tesla Roadster, dowiedział się niemal każdy internauta na świecie. Tymczasem wiele osób jeszcze nie wie, że biznesmen ma powody do zmartwień. Jego firma Tesla Motors właśnie ogłosiła ogromną stratę na koniec ostatniego kwartału 2017 r.

Biznesmen Elon Musk nie pierwszy raz jest na ustach całego świata. Założyciel PayPala postawił sobie cel, który na pierwszy rzut oka wydawało się niemożliwe do zrealizowania. 

Gdzieś w kosmosie krąży właśnie samochód Tesla. Wyniosła go tam rakieta Falcon Heavy. Wystrzeliła ją Space X, firma należąca do Elona Muska.

Dmuchana bańka Tesla Motors pęka?

Niestety jedna z jego wizji przysparza mu nie lada problemów. Elon Musk od lat jest zafascynowany produkcją samochodów elektrycznych, które wciąż są poza zasięgiem zwykłych kierowców.

Elon Musk. Geniusz czy szaleniec? - dowiedz się więcej o tej niezwykłej postaci >>>

Kierownictwo Tesli ogłosiło, że spółka jest stratna aż 655,4 mln dolarów. To największa kwartalna strata - donosi "The Guardian". Wystarczy spojrzeć na to porównanie: w analogicznym okresie było to wcześniej "jedyne" 121 mln.

Na problemy na pewno złożył się szereg wydatków, w tym promocja nowej półciężarówki, Modelu 3 Sedan oraz innych produktów firmowych. Niestety nie tylko cena dalej odstrasza wiele osób, ale problem z naładowaniem akumulatorów Tesli. Stacji wciąż brak nawet w większych miastach.

 

Cele firmy również wydają się nieprawdopodobne. Wszystko dlatego, ze Musk planuje wkrótce produkować 5000 Modelu 3 tygodniowo, co byłoby podwojeniem produkcji.

Póki co jego firma dostarczyła ponad 100 000 pojazdów z serii Sedan S oraz modelu X SUV, co stanowi 33-procentowy wzrost. Niestety, wprowadzanie Modelu 3 odbywa się z problemami. Na Model 3 czekały w pewnym momencie tysiące osób, którym Tesla nie była w stanie dostarczyć zamówionych samochodów - donosi "Guardian". 

Musk chce, by jego firma stała się jedną z dziesięciu najlepiej wycenianych na świecie. Jeśli nie, mocno odczuje niepowodzenie swojego flagowego projektu - planuje zrezygnować z wynagrodzenia.

Elon Musk zniszczył małżeństwo Johnny’ego Deppa i Amber Heard?

A jak wygląda jego życie osobiste? W zeszłym roku plotkarskim światem wstrząsnęła wiadomość, że Musk spotyka się z byłą żoną Johnny’ego Deppa, Amber Heard.

 

I choć tabloidy od początku sugerowały romans tej dwójki, to dopiero wspólne zdjęcia zakończyły spekulacje. Związek wydaje się burzliwy - para co i rusz ze sobą zrywa.

Więcej o: